top of page

יערה ומוטי, שני זרים שחלקו ביניהם את אותו בן זוג, נפגשים לראשונה לאחר אסון. במרחב קטן ודחוס הם נאלצים להישיר מבט אל כל מה שהדחיקו. נורה, שחייה הם אוסף של אובדנים, מוצפת בסיוטים ובחזיונות מטרידים ומשתדלת לשמר את רוחה הטובה. אמרי, בסטיונר צעיר ושאפתן, מנסה לבנות לעצמו את החיים שהוא רוצה, אולם מפגש מפתיע עם בוס לשעבר מעורר בו שדים ישנים.

בשלושת הסיפורים המרכיבים את קירות מיוצגים ישראלים וישראליות נואשים לנחמה ולתחושת שייכות. אלה סיפורים של חדרים בלי אוויר ושל עיניים עייפות; סיפורי החמצה, מאבק וויתורים כואבים. כולם צריכים אהבה, מן הסתם, אבל לרוב יסתפקו במילה אחת טובה או ברגע אחד של קבלה.

רועי סלמן כותב בלשון בני אדם ומחויב לפרויקט חברתי, שעיקרו שרטוט תמונת עולם של מעמד ושל תקופה. סלמן אוהב את גיבוריו וחושף את פגיעותם מן הגלוי אל הנסתר, בלי לתהות על פשר חידתם, אלא תוך קבלת ניגודים וסתירות, מבוכות וסודות.

image.png
רומן הנעורים "באמצע הרחוב" ראה אור בשנת 2018 בהוצאת "טל מאי" ו"ידיעות ספרים", כחלק מסדרת "פרא" לספרות מקור עכשווית לנוער. עלילת הספר מתארת את סיפור האהבה הראשונה של מאור – נער רגיש מבפנים וקשוח מבחוץ – ואלינה, שעלתה לארץ מאוקראינה ואחרי כמה שנים עברה לבת ים. החברות האמיצה בין השניים עומדת למבחן כאשר אלינה לא מוכנה לוותר על עקרונותיה בעקבות אירוע דרמטי שהסביבה מגיבה אליו בתוקפנות. במקביל, מאור עובר תהליך התבגרות סוער בחברה שמכתיבה לנערים להדחיק את רגשותיהם.

"באמצע הרחוב" הוא סיפור על כך שלפעמים עלינו לבחור צד, ולשאת בהשלכות; על המקרים בהם אהבה זה לא מספיק, ועל האופן שבו בני ובנות נוער מעצבים את זהותם ביחס לדפוסים חברתיים.

הספר זכה בפרס שר התרבות ע"ש דבורה עומר לשנת 2023 לספר שראה אור בחמש השנים האחרונות, בעיטור "הפנקס" לספר נוער מצטיין, ונבחר למצעד הספרים תשע"ט. 

באמצע הרחוב רועי סלמן עופרה עמית

"סלמן מממש את התקוות שנתלו בו. ספר שבאמת ובתמים נכתב עבור נוער במטרה שירגיש שאינו לבד בעולם".

איילת קליין כהן, ישראל היום

"כמעט שם" ראה אור בשנת 2016 בהוצאת "טל מאי" ו"ידיעות ספרים". הוא הספר הפותח של סדרת "פרא" לספרות מקור עכשווית לנוער. עלילת הספר עוקבת אחר זוהר, בן השלוש-עשרה, שגר עם דודתו בבת ים, בעוד הוריו נותרו בבאר שבע לאחר שטרגדיה משפחתית מנעה מהם לטפל בו. כעת, זוהר מחליט להתחקות אחר שורשיו, בניסיון למצוא מקום בו ירגיש באמת שייך. המסע מוביל אותו לעיר הולדתו, ולמפגש עם אנשים חדשים והתמודדות עם יצורים משונים שפוקדים אותו בחלומותיו.

"כמעט שם" הוא סיפור על תעוזה, על האופן שבו אנשים משאירים חותם בלבנו, ועל הצורך בבית.

הספר זכה בפרס שרת התרבות על שם דבורה עומר לספר נוער מצטיין; נכלל ברשימה הסופית של עיטור "הפנקס" לספר נוער מצטיין, ונבחר למצעד הספרים תשע"ז. ב-2023 יראה אור ברוסיה. 

image_almost_there_master.jpg

״מה שהפליא אותי הוא איכות הכתיבה, הדיוק והאיפוק, שנדיר למוצאם בספר ראשון״

שלומית כהן אסיף, הארץ

להורדה

סיפור קצר שאויר על ידי מאיה שלייפר. הסיפור מתאר סיטואציה מטרידה ומותחת, שחושפת מנקודת מבט של ילד את הפער בין התפיסה הבוגרת לזו הילדית.

ניתן להורדה בחינם.

16406764_10154985361728377_5709812631149
bottom of page